A A A

Inicjaltywa ustawodawcza

Jeśli możesz to pomc, to pomóż!

W Polskim prawie nadal jest wiele niesprawiedliwych zapisów prawnych, wręcz nielogicznych, przez które niektóre grupy społeczne są mniej lub bardziej uprzywilejowane. Niestety do uprzywilejowanej grupy należą komrnicy. Nawet jeśli dziś nie masz komornika na głowie, nigdy nie wiadomo co w życiu może się przydażyć. Dlatego też zachęcam Cię do wzięcia udziału w inicjatywie ustawodawczej, dzięki której przywileje komorników będą bardziej ograniczone.

W życiu może się również tak przydarzyć, iż to ktoś Tobie będzie dłużny pieniądze i czy wiesz, że:

Jeśli zwrócisz swój dług do rąk wierzyciela – KOMORNIK ZAŻADA OD CIEBIE WYNAGRODZENIA !
Jeśli komornik nie zdoła odzyskać Twoich należności - ZAŻADA OD CIEBIE WYNAGRODZENIA!

To trzeba zmienić

Zapisy art. 49 Ustawy o komornikach sądowych i egzekucji stawiają w uprzywilejowanej sutuacji komorników. Naruszają w oczywisty sposób zasady wolnego rynku pozwalając komornikom praktycznie dowolnie kształtować swoje wynagrodzenie (w przypadku umorzenia egzekucji na podstawie art. 823 kpc). Zwracam uwagę, że takie uregulowania nie mają precedensu w prawodawstwie europejskim. Praktycznie są dodatkową karą i to wymierzaną przez urzędnika państwowego prowadzącego działalność gospodarczą na własny rachunek (tak funkcjonują komornicy) na dłużnika, który spłacił swój dług.

Poza tym istotą proponowanej zmiany (a raczej powrotu do uregulowań sprzed 2007 roku) jest ochrona osób indywidualnych oraz przedsiębiorców, szczególnie małych firm rodzinnych, które rozpoczynając działalność gospodarczą powinny być pod szczególna opieką.

Wszystkie osoby zainteresowane projektem zmian w Ustawie, które pozbawią komorników prawa do wynagrodzenia bez pracy, proszone są o wypełnienie poniższego formularza.

Imię: *
Email: *